Paslanmaz Karıştırıcı

Kimya, İlaç ve Gıda Endüstrilerinde karıştırma işlemi birçok üretimin kalbidir. Tanım olarak karıştırma, homojen bir ürünün üretilmesi için farklı malzemeleri birleştirme işlemidir.  Bu nedenle paslanmaz metalden üretilen  paslanmaz karıştırıcılar, gıda ve kimya sektörü gibi bir çok alanda kullanılır.  Polimer, Cam, Seramik, Yapı Malzemeleri, Petrol, Enerji Endüstrileri ve Endüstriyel Atık Arıtma Sistemlerinde karıştırma işlemi hayati önem taşımaktadır. 

Ürün Hakkında

Karıştırma kritik bir işlemdir. Çünkü nihai ürünün kalitesi ve özellikleri elde edilen karışımdan meydana gelmektedir. Kimyasal bileşen, renk, doku, koku, reaktivite ve partikül boyutu gibi arzu edilen özellikler yönünden istenilen kıvama sahip olmayan bir heterojen üründe hatalı karışım sonuçları meydana gelmektedir.

Deterjan, kimyasal sıvılar, şampuan , krem,  kozmetik ve gıda ürünleri gibi bir çok alanda sıvı karıştırıcısı olarak kullanılır.

Paslanmaz saçtan üretilir..

Paslanmaz karıştırıcıların motorları fiyatlara dahildir.

Ürün Detayları

Karıştırma  ve Harmanlama  sık sık birbirlerinin alternatifi olarak kullanılsalar da teknik olarak kısmen farklıdırlar. Harmanlama, maddeleri bir araya toplama işlemidir. Üniversal Reaktörlerde üretilen ürünün sevkiyata hazır hale getirilmeden önce Blender’a  alınır ve harmanlanarak sevke hazır hale getirilir. Maddenin fazı açısından, harmanlama katı işlemidir. Katı karıştırma ya da küçük bir sıvı miktarı ile hacimli katılar karıştırılmaktadır. Fakat, harmanlama (blending), karıştırmaya nazaran oldukça hafif işlemdir. Bu yüzden Karıştırma teknolojisi sıvı ile daha yakından ilişkilidir. Sıvı, gaz sıvı ve viskozlu maddeler de, karıştırmanın performans ve verimliliğindeki kazanımlar sayesinde üretkenliği ve ürün kalitesi artmaktadır.